Два резистори опорами 5 Ом і 10 Ом з'єднані паралельно та під'єднані до джерела струму, напруга на

затискачах якого становить 20 В. Скільки теплоти виділиться в обох резисторах за 1 ХВ?

Ответы на вопрос

Отвечает Исай Александра.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку необхідно обчислити загальний опір паралельно з'єднаних резисторів. Для цього використаємо формулу для опору паралельно з'єднаних резисторів:

1/Рп = 1/Р1 + 1/Р2

де Рп - опір паралельно з'єднаних резисторів, Р1 та Р2 - опори першого і другого резисторів, відповідно.

Підставляємо значення:

1/Рп = 1/5 Ом + 1/10 Ом

1/Рп = 0.3 Ом

Рп = 3.33 Ом

Тепер можемо використовувати закон Джоуля-Ленца, який говорить, що теплова енергія, яка виділяється в провіднику, пропорційна опору провідника, силі струму, що проходить через нього, та квадрату напруги на ньому. Формула для розрахунку теплоти Q, що виділяється в провіднику за час t, має вигляд:

Q = I^2Rt

де I - сила струму, R - опір провідника, t - час.

Спочатку необхідно знайти силу струму, що проходить через паралельно з'єднані резистори. Для цього використаємо закон Ома:

U = IR

де U - напруга на затискачах, R - опір паралельно з'єднаних резисторів, I - сила струму.

Підставляємо значення:

20 В = I * 3.33 Ом

I ≈ 6 А

Тепер можемо розрахувати теплову енергію, яку виділять резистори за 1 годину (3600 секунд):

Q = I^2Rt

Q1 = (6 А)^2 * 5 Ом * 3600 с = 64800 Дж

Q2 = (6 А)^2 * 10 Ом * 3600 с = 129600 Дж

Отже, перший резистор виділить близько 64800 Дж теплової енергії, а другий - 129600 Дж.