На якій відстані від точкового заряду 10^-8 Кл, що знаходиться в повітрі, напруженість поля буде

10^-9 Н/Кл?​

Ответы на вопрос

Отвечает Хозяшева Ксюша.

Для розв'язання цієї задачі ми можемо скористатися законом Кулонa, який визначає електричне поле, що створюється точковим зарядом:

E = k*q/r^2

де E - напруженість поля, k - електростатична стала, q - заряд точкового заряду, r - відстань від точкового заряду до точки, де ми вимірюємо напруженість поля.

Ми можемо перетворити цей вираз, щоб знайти відстань r:

r = sqrt(k*q/E)

Значення електростатичної сталої k становить k = 910^9 Nm^2/C^2.

Підставляючи дані у формулу, отримуємо:

r = sqrt((910^9 Nm^2/C^2) * (10^-8 C) / (10^-9 N/C)) ≈ 3 метри.

Отже, відстань від точкового заряду, на якій напруженість поля буде 10^-9 Н/Кл, становить близько 3 метрів.