Яка архімедова сила діє на брусок масою 540 г, якщо він занурений у воду повністю? (густина води

ρв=1000 кг/м3, густина бруска ρб=2700 кг\м3) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Мещалкина Настя.

Відповідь:

Пояснення:

Архімедова сила, яка діє на тіло, занурене в рідину, дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє, тобто:

F = ρгV,

де F - архімедова сила, ρг - густина рідини, V - об'єм тіла, який занурений в рідину.

Об'єм зануреного в воду бруска можна обчислити як:

V = m/ρб,

де m - маса бруска, ρб - густина бруска.

Підставляючи значення, отримаємо:

V = 0.54 кг / 2700 кг/м^3 = 0.0002 м^3

Архімедова сила дорівнює:

F = ρгV = 1000 кг/м^3 * 9.8 м/с^2 * 0.0002 м^3 = 0.196 Н

Отже, архімедова сила, що діє на брусок, дорівнює 0.196 Н.