3.Автомобіль піднімається на гору, нахия якої становить 0,2. На ділянці шляху 32 м швидкість руху

автомобіля зросла від 21,6км/г до 36км/г вважаючи рух автомобіля рівноприскореним визначте масу автомобіля, якщо коефіцієнт тертя дорівнює 0,02, а сила тяги автомобіля 6400Н.​

Ответы на вопрос

Отвечает Саевич Екатерина.

Відповідь:

Пояснення:

Для розрахунку маси автомобіля можна скористатися рівнянням руху з рівноприскореним рухом нахиленим шляхом.

Перш за все, варто перевести введені дані до однорідних одиниць в системі СІ:

Шлях: 32 м

Початкова швидкість: 21,6 км/г = 21,6 * (1000 м / 3600 с) = 6 м/с

Кінцева швидкість: 36 км/г = 36 * (1000 м / 3600 с) = 10 м/с

Коефіцієнт тертя: 0,02

Сила тяги автомобіля: 6400 Н

Кут нахилу гори: 0,2

Рівняння руху автомобіля нахиленим шляхом з рівноприскореним рухом має вигляд:

Fн - Ft - Fтр = m * a

де:

Fн - нормальна сила (рівна вагі автомобіля, помноженої на прискорення вільного падіння g)

Ft - сила тяги автомобіля

Fтр - сила тертя, рівна коефіцієнту тертя, помноженому на нормальну силу

m - маса автомобіля

a - прискорення

Нормальна сила Fн має вигляд:

Fн = m * g

де g - прискорення вільного падіння, рівне приблизно 9,8 м/с² на Землі.

Прискорення a можна визначити за формулою:

a = (Vк^2 - Vп^2) / (2 * s)

де:

Vк - кінцева швидкість автомобіля

Vп - початкова швидкість автомобіля

s - довжина шляху

Підставляємо відповідні значення в рівняння:

m * g - Ft - Fтр = m * (Vк^2 - Vп^2) / (2 * s)

Розв'язуємо рівняння відносно m:

m = (Ft + Fтр) * (2 * s) / (g * (Vк^2 - Vп^2))

Підставляємо відповідні значення та обчислюємо масу автомобіля:

m = (6400 + 0,02 * m * g) * (2 *