Контрольна робота № 4 з теми «Тиск твердих тіл, рідин i rasin»> I Варiант 1. Записати в паскалях

тиск: (2 бали) 0,3 кПа, 8МПа, 2кПа, 740 Н/м², 1000 Н/см², 0,6 гПа 2. Визначте, який тиск бiльший: 80 н/см² чи 0,8 МПа (1 бал) 3. Яка сила чинить тиск 0,5кПа на поверхню площею 0,2 м² ?(2 бали) 4. Визначити виштовхувальну силу, що діє на камінь об'смом 8 см у морській воді. (Густина морської води = 1030 кг/м3) (2 бали) 5. Визначити тиск води на дно цистерни, якщо висота стовпа води 10 м. Густина води 1000 кг/м³. (2 бали) 6. Тиск шару спирту на дно цистерни становить 32 кПа. Якою є товщина цього шару? (3 бали) С​

Ответы на вопрос

Отвечает Луценко Аня.

Контрольна робота № 4 з теми «Тиск твердих тіл, рідин i rasin»

Варiант 1.

1.

  • 0,3 кПа = 300 Па
  • 8 МПа = 8,000,000 Па
  • 2 кПа = 2,000 Па
  • 740 Н/м² = 740 Па
  • 1000 Н/см² = 100,000 Па
  • 0,6 гПа = 600 Па

2. 0,8 МПа більший за 80 Н/см².

3. Сила, що діє на поверхню, дорівнює тиску, помноженому на площу поверхні:

F = p * S

F = 0,5 кПа * 0,2 м² = 0,1 кН (кілоньютон)

4. Виштовхувальна сила, яка діє на камінь, дорівнює різниці між вагою каменю в повітрі та вагою каменю в воді:

F = m * g

m = V * ρ

V = (4/3) * π * (0.04 м)³ = 2,138 × 10^-4 м³

m = 2,138 × 10^-4 м³ * 8000 кг/м³ = 1,710 кг

F = (1,710 кг * 9,8 м/с²) - (1,710 кг * 1030 кг/м³ * 9,8 м/с²) = 5,931 Н

5.Тиск на дно цистерни залежить від висоти рідини в ній та густиною рідини:

p = ρ * g * h

p = 1000 кг/м³ * 9,8 м/с² * 10 м = 98000 Па

6.Товщина шару спирту може бути знайдена з формули:

h = p / (ρ * g)

де p - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння

h = 32,000 Па / (789 кг/м³ * 9,8 м/с²) = 4,15 м.