Будь ласка, з повною відповіддю! Даю 70 балів. П'ять однакових резисторів по 10 Ом з'єднані

паралельно. Визначте загальний опір з'єднання​.

Ответы на вопрос

Отвечает Немков Даниил.

Відповідь:

Коли резистори з'єднані паралельно, загальний опір з'єднання можна визначити за допомогою наступної формули:

1/Рзаг = 1/Р1 + 1/Р2 + 1/Р3 + 1/Р4 + 1/Р5,

де Р1, Р2, Р3, Р4, Р5 - опори п'яти резисторів, які з'єднані паралельно.

У даному випадку, оскільки всі резистори мають однаковий опір, можемо використати спрощену формулу:

1/Рзаг = 1/Р + 1/Р + 1/Р + 1/Р + 1/Р,

де Р - опір одного резистора.

Підставляємо відповідні значення:

1/Рзаг = 1/10 + 1/10 + 1/10 + 1/10 + 1/10.

Знаходимо суму дробів:

1/Рзаг = 5/10.

Щоб знайти Рзаг, необхідно обернути вираз:

1/Рзаг = 5/10,

Рзаг = 10/5,

Рзаг = 2 Ом.

Таким чином, загальний опір з'єднання п'яти однакових резисторів по 10 Ом, з'єднаних паралельно, складає 2 Ом

Пояснення: