Токарний верстат, вага якого 300кН, спирається на фундамент чотирма ніжками. Який тиск верстата на

фундамент, якщо площа опори кожної ніжки 50см²?​

Ответы на вопрос

Отвечает Левченко Юра.

Ответ:

Спочатку потрібно знайти силу, з якою токарний верстат діє на фундамент. Оскільки ми знаємо масу токарного верстата, можемо використати формулу сили тяжіння:

F = m * g

де F - сила тяжіння, m - маса токарного верстата, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с²).

F = 300 кН = 300 000 Н

Тепер можемо обчислити тиск, який верстат створює на фундамент через кожну ніжку:

p = F/A

де p - тиск, F - сила, яку створює верстат, A - площа опори кожної ніжки.

p = 300 000 Н / (4 * 50 см²) = 1500 Н/см²

Отже, тиск, який токарний верстат чинить на фундамент через кожну ніжку, дорівнює 1500 Н/см².