СРОЧНО 70 БАЛЛОВ!! Спортсмен стрибає на мотоциклі з трампліна заввишки 1, 25 м Відразу за яким є

рів завширшки 10-м з якою найменшою горизонтальною швидкістю мотоцикл має Відірватися від трампліна щоб перелетіти через рів?

Ответы на вопрос

Отвечает Крахмальный Алексей.

Відповідь:

v = sqrt(2 * 9.8 м/с² * 11.25 м) ≈ 14,9 м/с

Пояснення:

У даній задачі потенціальна енергія спортсмена залежить від висоти його розташування. При цьому, потенціальна енергія зменшується при стрибку з трампліна, тому що спортсмен знижується на висоту 1,25 м. Одночасно зменшенню потенціальної енергії відповідає збільшення кінетичної енергії, що забезпечує рух спортсмена.

Щоб перелетіти через рів завширшки 10 м, спортсмен повинен мати достатню горизонтальну швидкість, яка забезпечить йому польот на відстань 10 м. Це можна визначити за формулою:

v = sqrt(2gh)

де v - швидкість, необхідна для польоту на відстань h (у нашому випадку h = 1,25 м + рів завширшки 10 м = 11,25 м), g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²).

Тоді:

v = sqrt(2 * 9.8 м/с² * 11.25 м) ≈ 14,9 м/с

Отже, найменша горизонтальна швидкість мотоцикла має бути не менше 14,9 м/с, щоб спортсмен міг перелетіти через рів.

Отвечает Кочнева Оксана.

Ответ:

V = 20 м/с

Объяснение:

Время движения равно времени падения с высоты 1,8 м:

t = √(2h/g) = √(2*1,8/10) = √0,36 = 0,6 c.

Отсюда находим скорость:

V = L/t = 12/0,6 = 20 м/с.