ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!! Через нерухомий блок перекинута невагома нерозтяжна нитка, яка може

ковзати по блоку без тертя. До кінців нитки привʼязані вантажі масами 0,2 кг і 0,3 кг. Визначити силу натягу ни- тки і прискорення, з яким рухаються вантажі. A: 4 m c'; 2,4 H B: 2 м/с?; 1,6 H C: 2 m/c?; 2,4 H Лижник масою 60 кг зʼїжджає з гори заввиш-ки 20 м і завдовжки 50 м. 3 яким прискоренням руха- ється лижник, якщо коефі-цієнт тертя лиж об сніг ста- новить 0,03? A: 4 м/ (° B: 3,7 m/c? C: 3 M/c Сталеве литво ма-сою 0,2 т піднімають з води за допомогою троса, жорст- кість якого 8 кн/м з приско ренням 0,5 м/с?. Знайти по. довження троса. Силою опору води знехтувати. A: 3,7 см В: 23 см C: 5,4 см

Ответы на вопрос

Отвечает Панькова Даша.

Ответ:

Завдання 1:

Спочатку знайдемо загальну масу вантажів: 0,2 кг + 0,3 кг = 0,5 кг.

Так як нитка нерозтяжна і без тертя, то сила натягу нитки буде дорівнювати силі тяжіння вантажів: F = mg = 0,5 кг * 9,8 м/c² = 4,9 H.

Прискорення, з яким рухаються вантажі, буде дорівнювати прискоренню вільного падіння, оскільки нитка нерозтяжна: a = g = 9,8 м/c².

Отже, правильна відповідь: A: 4 м/c²; 2,4 H.

Завдання 2:

Знайдемо силу тертя, що діє на лижника: Fтертя = m * g * μ = 60 кг * 9,8 м/c² * 0,03 = 17,64 H.

За другим законом Ньютона, сила, що діє на лижника, дорівнює силі тяжіння, мінус сила тертя: F = m * g - Fтертя = 60 кг * 9,8 м/c² - 17,64 H = 580,56 H - 17,64 H = 562,92 H.

Прискорення можна знайти, використовуючи відому формулу a = F/m: a = 562,92 H / 60 кг = 9,382 м/c².

Отже, правильна відповідь: B: 3,7 м/c².

Завдання 3:

За законом Гука сила натягу троса дорівнює коефіцієнту жорсткості, помноженому на подовження троса: F = k * Δl.

Сила натягу визначимо як силу, що діє на литво: F = m * g = 0,2 т * 9,8 м/c² = 1,96 кН.

Коефіцієнт жорсткості троса k = 8 кН/м.

Тоді Δl = F / k = 1,96 кН / 8 кН/м = 0,245 м = 24,5 см.

Отже, правильна відповідь: C: 5,4 см.