Обчисліть жорсткість пружини, якщо при стисненні її на 2 см потенціальна енергія дорівнюватиме 10

Дж.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рысь Ростислав.
Жорсткість пружини (k) визначається формулою:

k = F / x

де F - сила, якою необхідно стиснути пружину на відстань x, щоб зберегти потенціальну енергію.

В даному випадку ми знаємо потенціальну енергію W і відстань стиснення x, тому можемо знайти F:

W = (1/2) k x^2

10 Дж = (1/2) k (0.02 м)^2

k = 10 Дж / ((1/2) * (0.02 м)^2)

k ≈ 12500 Н/м

Отже, жорсткість пружини дорівнює 12500 Н/м.