СРОЧНО!!!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!! Яку масу води можна нагріти за допомогою електричного нагрівника

від 20 о С до 50 о С, якщо він буде увімкнутий в електричну мережу протягом 15 хвилин? Потужність нагрівника 80Вт, а коефіцієнт корисної дії 90%. Питома теплоємність води 4200Дж/кг о С. И напишите дано)

Ответы на вопрос

Отвечает Назаров Миша.

Ответ:

Дано: Δt = 50 о С - 20 о С = 30 о С, t = 15 хвилин = 900 с, P = 80 Вт, η = 0.9, c = 4200 Дж/кг о С.

Спочатку знайдемо кількість теплоти, яку необхідно передати воді:

Q = mcΔt,

де m - маса води.

Знаємо, що потужність нагрівника використовується з коефіцієнтом корисної дії:

P = ηQ/t,

або

Q = Pt/η.

Підставляємо відомі значення:

Q = (80 Вт) (900 с) / 0.9 ≈ 80000 Дж.

Тепер можемо знайти масу води:

m = Q / cΔt = 80000 Дж / (4200 Дж/кг о С 30 о С) ≈ 0.63 кг.

Відповідь: за допомогою електричного нагрівника можна нагріти близько 0.63 кг води.