2. Куля масою 800 г, яка рухається зі швидкістю 12 м/с, влучае в кулю масою 560 г, що рухається зі

швидкістю 6 м/с. Після зіткнення кулi рухаються окремо одна від одноï: куля масою 800 г рухається зі швидкістю 10 м/с. Знайти швидкість кулi масою 560 г пiсля зіткнення.​

Ответы на вопрос

Отвечает Биттер Соня.

Відповідь:

7,93 м/с.

Пояснення:

Збереження кінетичної енергії під час зіткнення куль можна записати наступним чином:

(1/2)mv₁² + (1/2)mv₂² = (1/2)mv₁'² + (1/2)mv₂'²

де m - маса кулі, v - швидкість кулі до зіткнення, v' - швидкість кулі після зіткнення.

Застосуємо цю формулу до обох куль:

Для кулі масою 800 г до зіткнення:

(1/2)(0.8 кг)(12 м/с)² = (1/2)(0.8 кг)(10 м/с)² + (1/2)(0.56 кг)v₂'²

57,6 = 40 + (0.28)v₂'²

17,6 = (0.28)v₂'²

v₂'² = 62,9

v₂' = 7,93 м/с (округлено до сотих)

Таким чином, швидкість кулі масою 560 г після зіткнення становитиме близько 7,93 м/с.