У кімнаті за температури 18°С відносна вологість повітря становить 30%. Скільки води треба

додатково випарувати для збільшення вологості до 55%, якщо об'єм кімнати 45 м³? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевелёва Алёна.

Щоб вирішити цю задачу, необхідно використати закон Бойля-Маріотта, який говорить, що тиск газу і об'єм зворотно пропорційні, якщо температура залишається постійною.

Тобто, ми можемо записати:

P1V1 = P2V2

де P1 = 765 мм рт. ст. - тиск в початковій посудині, V1 - об'єм посудини, P2 - тиск, який установиться після 6 повних ходів поршня насоса, V2 - новий об'єм посудини після того, як повітря буде занурено з нього.

Оскільки об'єм циліндра насоса в 4 рази менший за об'єм посудини, то новий об'єм V2 буде V1 / 4.

Також відомо, що під час 6 повних ходів поршня насоса, об'єм повітря в циліндрі насоса буде зменшуватись в 6 разів. Оскільки об'єм циліндра насоса в 4 рази менший за об'єм посудини, то це означає, що об'єм повітря в посудині буде зменшуватись в 6 × 4 = 24 рази.

Тому, новий об'єм V2 буде V1 / 4 × 24 = 6V1.

Підставляючи ці значення у рівняння Бойля-Маріотта, ми отримаємо:

765 мм рт. ст. × V1 = P2 × 6V1

По-перше, ми можемо скоротити V1 з обох сторін рівняння, отримаємо:

765 мм рт. ст. = P2 × 6

Далі, ділимо обидві сторони на 6, щоб отримати значення тиску P2:

P2 = 765 мм рт. ст. / 6 = 127.5 мм рт. ст.

Отже, після 6 повних ходів поршня насоса тиск у посудині становитиме 127.5 мм рт. ст.

Объяснение:

..