Квадратная рамка со стороной 10 см из алюминиевой проволоки находится в однородном магнитном поле с

индукцией 1,5 Тл, линии которого направлены под углом 300 к плоскости рамки. Какую работу совершит сила Ампера, которая изменит форму рамки на кольцо, если по проволоке протекает постоянный ток 2 А. (Ответ запишите в виде числа, выраженного в мДж и округлите до целых.)

Ответы на вопрос

Отвечает Чорна Марина.

Ответ:

Объяснение:

Φ = B * S * cos(θ),

S = a^2 = 10^2 см^2 = 10^-3 м^2

Φ = 1.5 Тл * 10^-3 м^2 * cos(60°) = 7.5*10^-4 Вб.

S = πR^2,

де R - радіус кільця.

При збереженні того ж самого об'єму магнітного поля (магнітного потоку), величина магнітного поля B змінюється пропорційно зворотно пропорційно площі:

B' = B * S' / S,

де B - початкове значення магнітної індукції, S - початкова площа, B' - кінцеве значення магнітної індукції, S' - кінцева площа.

Таким чином, після перетворення рамки з квадрата в кільце, магнітна індукція зміниться з 1,5 Тл на B' і обернено пропорційна площі. Площа кільця залежить від радіуса R, який необхідно знайти.

Для цього візьмемо відстань від вершини кута 90° до середини сторони квадрата, яка дорівнює 5 см, тоді радіус кільця дорівнюватиме: