Для заповнення аеростату воднем потрібно 120 кг цього газу. Який заряд треба пропустити при

електролізі через слабкий розчин кислоти, щоб отримати необхідну кількість водню? Електрохімічний еквівалент водню 10-8 кг/Кл.

Ответы на вопрос

Отвечает Гудзь Таня.

Ответ:

Маса електрону не вказана, тому будемо вважати, що маса водню дорівнює молекулярній масі, тобто 2 г/моль. Тоді для отримання 120 кг водню потрібно:

n = m/M = 120000 г / 2 г/моль = 60000 моль

За законом Фарадея кількість електричного заряду, необхідного для електролізу 1 моль водню, дорівнює електрохімічному еквіваленту водню:

q = 10^-8 Кг/Кл * 1 моль = 10^-8 Кг/ел

Отже, для електролізу 60000 моль водню потрібно пропустити заряд:

Q = q * n = 10^-8 Кг/ел * 60000 моль = 0,6 Кг або 600 г

Отже, правильна відповідь: А) 600 г.