Автомобіль масою 1,5 т розігнався на горизонтальній ділянці дороги довжиною 300 м до швидкості 54

км/год. Знайдіть силу, яка розганяла автомобіль. Записати умову та розв'язання.

Ответы на вопрос

Отвечает Якимова Мария.

Умова:
Маса автомобіля, m = 1,5 т = 1500 кг

Швидкість автомобіля, v = 54 км/год

Відстань, s = 300 м

Знайдемо силу, яка розганяла автомобіль.

Розв'язання:

Спочатку перетворимо швидкість з км/год в м/с, оскільки система міжнародних одиниць (СІ) використовує метричну систему.

1 км/год = 1000 м / 3600 с ≈ 0,277 м/с

Тому, швидкість автомобіля v = 54 км/год ≈ 54 * 0,277 м/с ≈ 14,932 м/с.

Для розгону автомобіля необхідна сила, яка дорівнює продукту маси на прискорення (F = m * a).

Оскільки розгін відбувається на горизонтальній ділянці дороги, прискорення дорівнює прискоренню вільного падіння (g), де g ≈ 9,8 м/с².

Тому F = m * g = 1500 кг * 9,8 м/с² ≈ 14700 Н (ньютонів).

Отже, сила, яка розганяла автомобіль, дорівнює близько 14700 Н (ньютонів).