За графіком визначить, яку роботу виконують, щоб розтягнути пружину на 40 см?


Ответы на вопрос

Отвечает Матвеева Светлана.

Ответ:

Для визначення роботи, необхідно знати закон Гука:

F = kx

де F - сила, що діє на пружину, x - величина її деформації, а k - коефіцієнт жорсткості пружини.

Закон Гука показує, що сила, яка діє на пружину пропорційна її деформації.

Для знаходження роботи, виконаної над пружиною, необхідно обчислити інтеграл від сили:

W = ∫Fdx

Оскільки сила залежить від деформації, то можна використати закон Гука для заміни сили на вираз з деформацією:

F = kx

dx = d(x^2)/2x = d((x^2)/2k)/x

W = ∫kx * d((x^2)/2k)/x = ∫(x^2)/2 dx = (x^3)/6 + C

Для обчислення константи С необхідно знати початкову деформацію пружини. Оскільки не задано початкову деформацію, то можна прийняти її рівною нулю.

Тоді, робота, виконана над пружиною, буде:

W = (x^3)/6 |40 - 0 = 64000/6 = 10666.67 Дж

Отже, для розтягнення пружини на 40 см необхідно виконати роботу величиною 10666.67 Дж.