Санчата зісковзують по похилій площині. Чому дорівнює проєкція сили нормальної реакції опори на

вісь ОY? а) 0б) mg sinaв) - mg sinaг) - μmg cosaд) mg tgaе) - mg tgaз) - mg cosaк) mg cosa​

Ответы на вопрос

Отвечает Копейкина Ксюша.

Ответ:

відповідь к

Объяснение:

Оскільки санчата зісковзують по похилій площині, то на них діють дві сили: вага m*g і сила тертя f, направлена протиопірно русу. Проекція сили нормальної реакції опори на вісь ОY дорівнює силі, що діє вертикально вгору на санчата з боку опори.

Оскільки санчата знаходяться в русі, то на них діє результуюча сила, яка дорівнює відніманню сили тертя від ваги: R = m*g - f.

Для визначення проекції сили R на вісь ОY можна скористатися тригонометричними співвідношеннями для похилої площини:

sin α = f / mg

cos α = N / mg

де α - кут нахилу площини, N - сила нормальної реакції опори.

Отже, проекція сили нормальної реакції опори на вісь ОY дорівнює Ncosα = mgcosα = mgcosa