Контрольна робота №3 з теми: «інерція. інертність. маса. густина речовини. сила. види сил» 1.

Укажіть силу, яка протидіє проковзуванню підошв взуття під час ходьби:А) Вага тілаБ) Сила тяжінняВ) Сила тертяГ) Сила нормальної реакції опори2. Укажіть силу, з якою тисне тіло на опору чи розтягує підвіс:А) Baгa тiлaБ) Сила тяжінняВ) Сила тертяГ) Сила нормальної реакції опори3. Визначте вагу велосипеда, якщо його маса 16 кг:4. Зазначте формулу, за якою можна обчислити вагу тіла:А) P=uNБ) P=kxВ) P=k/xГ) P-mg5. Обчисліть силу, яка може бути рівнодійною двох сил 5 Н і 8 H, що діють уздовж прямої протилежно одна одній:6. Обчисліть силу тяжіння, яка діє на камінь масою 2,5 т:7. Людина масою 70 кг несе два однакових визначте масу відра з водою, якщо вага людини з відрами 1000Н.8. Рівнодійна двох сил, прикладених до однієї точки тіла і спрямованих в одну сторону, дорівнює 250 Н. Якщо ці сили спрямовані в протилежні сторон, то їх рівнодійна рівна 30 Н. Визначте сили, що діють на тіло9. На мідну кулю об'ємом 120 см³ діє сила 8.5 Н. Куля суцільна чи порожниста?поможіть!

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдорова Елизавета.

Ответ:

1. В) Сила тертя

2. A) Вага тіла

3. Вага тіла дорівнює його масі, тому вага велосипеда 16 кг.

4. I) P-mg

5. Сила рівнодійна двох сил дорівнює їх векторній сумі: 5 H + 8 Н = 13 Н.

6. Сила тяжіння на камінь дорівнює його вазі, помноженій на прискорення вільного падіння: F = mg = 2,5 т * 9,8 Н/кг ≈ 24,5 кН.

7. Вага відра з водою дорівнює різниці між вагою людини з відрами і вагою люДИНИ без відра: 1000 н 70 кг * 9,8 Н/кг = 238 Н. За законом Архімеда, вага води, яку вміщує відро, дорівнює силі висування води, тобто 238 Н.

8. Нехай сили дорівнюють F1 і F2, тоді за умовою маємо систему рівнянь:

F1 + F2 = 250 H

F1 - F2 = 30 H

Розв'язуючи її, знаходимо F1 = 140 H i F2 = 110 H.

9. Густина міді складає близько 8,9 г/см³, тому маса мідної кулі дорівнює 120 см³ * 8,9 г/ см³ = 1068 г = 1,068 кг. За другим законом Ньютона, сила, що діє на кулю, дорівнює добутку маси на прискорення: F = ма. Оскільки прискорення становить 8,5 Н/1 кг, то сила діє на мідну кулю суцільної форми: F = 1,068 кг * 8,5 Н/кг ≈ 9,08 Н.