Дерев'яний брусок тягнуть горизонтальною поверхнею з прискоренням 0,1 м/с² , прикладаючи силу 1 Н.

Визначте коефіцієнт тертя ковзання, якщо маса бруска дорівнює 200 г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Петракова Настя.

Відповідь:

Використовуючи другий закон Ньютона (F = m*a), де F - сила, яку прикладають до бруска, m - маса бруска, а - прискорення, можна знайти силу тертя, що діє на брусок:

F - Fт = m*a

де Fт - сила тертя.

За умовою задачі, F = 1 Н, m = 0,2 кг, a = 0,1 м/с². Підставляючи значення, отримуємо:

1 - Fт = 0,2 * 0,1

Fт = 0,98 Н

Таким чином, сила тертя дорівнює 0,98 Н. Коефіцієнт тертя ковзання можна знайти за формулою:

μ = Fт / N

де N - сила нормальної реакції, яка дорівнює вазі тіла.

У даній задачі, тіло тягнуть горизонтально, тому сила нормальної реакції дорівнює вазі тіла (N = m*g), де g - прискорення вільного падіння, дорівнює 9,8 м/с². Підставляючи значення, отримуємо:

μ = 0,98 / (0,2 * 9,8) ≈ 0,5

Отже, коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0,5 μ

Будь-ласка познач чк найкращу відповідь.

Пояснення: