Визначте глибину підземної печери, якщо тиск повітря в ній дорівнює 770 мм рт. cm., а на поверхні

землі – 750 мм рт. cm (припідйомі на 12м тиск змінюється на 1мм рт ст) Поможіть​

Ответы на вопрос

Отвечает Кириллина Даша.

За законом Паскаля, тиск рідини чи газу в будь-якій точці однаково напрямлений у всіх напрямках і залежить лише від глибини рідини або газу та щільності середовища.Тож, щоб визначити глибину підземної печери, скористаємося формулою для різниці тиску на різних глибинах:ΔP = ρghде ΔP - різниця тиску, ρ - щільність середовища, g - прискорення вільного падіння, h - глибинаСпочатку потрібно визначити різницю тиску між підземною печерою і поверхнею землі:ΔP = P_підземна - P_земля = 770 - 750 = 20 мм рт. ст.Також, ми знаємо, що підйом на 12 м зменшує тиск на 1 мм рт. ст., тому можемо визначити різницю висот між підземною печерою і поверхнею землі:12 м = 1 мм рт. ст.

1 м = 1/12 мм рт. ст.

20 мм рт. ст. = 20 * 1/12 м ≈ 1.67 мТаким чином, різниця глибин між поверхнею землі і підземною печерою складає близько 1.67 м. Отже, глибина підземної печери дорівнює приблизно 12 - 1.67 = 10.33 м.