Два точкові заряди 9 мкКл і 25 мкКл розташовані на відстані 40 см один від одного. Визначити, на

якій відстані від меншого заряду, напруженість електричного поля, утвореного зарядами, дорівнює нулю. (Відповідь запишіть у см, числом без одиниці вимірювання). * 2 балла​

Ответы на вопрос

Отвечает Леонардыч Евгений.

Ответ:

Відстань, на якій напруженість електричного поля, утвореного зарядами, дорівнює нулю, можна знайти за допомогою формули:

r = sqrt(k * q1 * q2 / E^2 - d^2)

де k - коефіцієнт Кулонa (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2), q1 і q2 - заряди точкових зарядів, E - напруженість електричного поля, d - відстань між зарядами.

Знаходимо значення E за допомогою формули:

E = k * q / r^2

де q - заряд точкового заряду.

Для меншого заряду (q1 = 9 мкКл):

E = k * q2 / r^2

Для більшого заряду (q2 = 25 мкКл):

E = k * q1 / r^2

Прирівнюємо два вирази для E:

k * q2 / r^2 = k * q1 / r^2

q2 / q1 = 25 / 9

r = d * sqrt(q2 / q1) = 40 см * sqrt(25 / 9) ≈ 62,5 см

Отже, на відстані близько 62,5 см від меншого заряду, напруженість електричного поля, утвореного двома зарядами, дорівнює нулю. Відповідь: 62,5.