Тіло масою 3 кг зісковзує з похилої площини, кут нахилу якої 60° Визначте силу тертя, що діє на

тіло, якщо воно рухається з прискоренням 2 * M / c ^ 2​

Ответы на вопрос

Отвечает Прокудина Алёна.
Сила тертя може бути знайдена за допомогою другого закону Ньютона. Сума сил, що діють на тіло вздовж похилої площини, дорівнює масі тіла помноженій на прискорення: F - f = ma, де F - сила тяжіння, f - сила тертя, m - маса тіла, a - прискорення.

Сила тяжіння може бути знайдена як F = mg * sin(α), де g - прискорення вільного падіння (близько 9.8 м/с^2), α - кут нахилу похилої площини. Отже, F = 3 кг * 9.8 м/с^2 * sin(60°) ≈ 25.38 H.

Замінивши значення у рівнянні F - f = ma, отримаємо: 25.38 H - f = 3 кг * 2 м/с^2. Звідси f ≈ 19.38 H. Отже, сила тертя, що діє на тіло, дорівнює близько 19.38 H.