З вершини гори падає камінь впродовж 3 с. Визначте висоту гори та швидкість падіння каменя в момент

падіння на землю.

Ответы на вопрос

Отвечает Кожевников Матвей.
Для вирішення цієї задачі ми можемо скористатися законами руху тіла зі змінною швидкістю, а саме рівнянням руху з прискоренням:

h = v₀t + 1/2at²

де h - висота, з якої починає падати камінь, v₀ - початкова швидкість каменя (він починає падати зі спокійного стану, тому v₀ = 0), t - час падіння та a - прискорення вільного падіння.

Прискорення вільного падіння на Землі дорівнює близько 9,81 м/с². Тому ми можемо записати:

h = 1/2at² = 1/2 * 9,81 м/с² * (3 с)² = 44,145 м

Отже, висота гори дорівнює близько 44,145 м.

Щоб визначити швидкість каменя в момент падіння на землю, ми можемо скористатися рівнянням швидкості:

v = v₀ + at

де v - швидкість каменя в момент падіння, v₀ - початкова швидкість (в нашому випадку v₀ = 0) та t - час падіння.

Ми вже знаємо, що час падіння дорівнює 3 с, а прискорення вільного падіння дорівнює 9,81 м/с². Тому ми можемо записати:

v = 0 + 9,81 м/с² * 3 с = 29,43 м/с

Отже, швидкість каменя в момент падіння на землю дорівнює близько 29,43 м/с.