С. Питома теплоємність води (лимонаду) становить 4200 Дж/(кг.°С). Питома теплоемнiсть льоду

становить 2100 Дж/(кг°C). Питома теплота плавлення льодустановить 330 кДж/кг. Відповідь округлiть до цілого числа

Ответы на вопрос

Отвечает Грабенко София.

Відповідь:Розплюнути))

Пояснення:Для розрахунку необхідно врахувати два етапи переходу льоду в воду - зміна температури від -10°C до 0°C і плавлення льоду при 0°C.

Для першого етапу використаємо формулу:

Q1 = mcΔT

де Q1 - кількість теплоти, m - маса льоду, c - питома теплоємність льоду, ΔT - зміна температури.

Q1 = 1 кг * 2100 Дж/(кг°C) * (0°C - (-10°C)) = 21 000 Дж

Для другого етапу використаємо формулу:

Q2 = mL

де Q2 - кількість теплоти, m - маса льоду, L - питома теплота плавлення.

Q2 = 1 кг * 330 кДж/кг = 330 000 Дж

Загальна кількість теплоти, необхідна для переходу 1 кг льоду в воду при 0°C:

Q = Q1 + Q2 = 21 000 Дж + 330 000 Дж = 351 000 Дж

Для переходу 1 кг води від 0°C до 20°C необхідна кількість теплоти:

Q3 = mcΔT = 1 кг * 4200 Дж/(кг°C) * (20°C - 0°C) = 84 000 Дж

Отже, загальна кількість теплоти, необхідна для нагрівання 1 кг льоду до води при 0°C та подальшого нагрівання води до 20°C:

Q_total = Q + Q3 = 351 000 Дж + 84 000 Дж = 435 000 Дж

Відповідь: 435 000 (Дж).

Отвечает Островская Александра.

Дано: питома теплоємність води (лимонаду) - 4200 Дж/(кг.°С), питома теплоемнiсть льоду - 2100 Дж/(кг°C), питома теплота плавлення льоду - 330 кДж/кг.

Розв'язок:

Обчислюємо кількість тепла, яку необхідно надати для розтоплення льоду:

Q1 = m * L

де m - маса льоду, L - питома теплота плавлення льоду.

Q1 = 2 кг * 330 кДж/кг = 660 кДж

Обчислюємо кількість тепла, яку необхідно надати для нагрівання отриманої води до 20°C:

Q2 = m * c * ΔT

де m - маса отриманої води (в результаті розтоплення льоду), c - її питома теплоємність, ΔT - зміна температури.

Спочатку знайдемо масу отриманої води:

m = m(льоду) = 2 кг

Потім обчислимо кількість тепла:

Q2 = 2 кг * 4200 Дж/(кг.°С) * (20°C - (-10°C)) = 420 кДж

Обчислюємо загальну кількість тепла, яку необхідно надати:

Q = Q1 + Q2 = 660 кДж + 420 кДж = 1080 кДж

Відповідь: Необхідно надати 1080 кДж тепла, щоб розтопити 2 кг льоду при температурі -10°C і нагріти отриману воду до 20°C.