Тіло масою 100 г падає з висоти 9 м набуло швидкості 12 м/с. Визначте силу опору повітря.БУДЬ

ЛАСКА!!!!20 балів!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Сухочев Никита.

Відповідь:

0.2 (H)

Пояснення:

Дано: m=0.1 кг; H=9 м; Vк=12 м/с; Fоп - ?

На тіло діє дві сили: сила тяжіння і сила опору. Запишемо Другий закон Ньютона:

ma=mg-Fop\\Fop=m(g-a)

Тепер порахуємо прискорення, записавши формулу без часу:

0 = H + \frac{V^2 - 0}{-2a}\\ 2a=V^2/H\\a=\frac{V^2}{2H}

Підставимо у перше рівняння:

Fop=m(g-\frac{V^2}{2H}) - кінцева формула

Fоп = 0.1 ( 10 - 144/18) = 0.2 (H)