В латунний калориметр масою 150 г налито 300 г води при 35 С. Яку кількість водяної пари при 100 С

треба впустити в калориметр, щоб температура води піднялася до 60 С ?

Ответы на вопрос

Отвечает Тыхенькый Денис.

Ответ:

ДАНО

m1=150 г

m2=300 г

T1 =35 C

T2 =100 C

T   =60 C

c1=400 Дж/кг*С

c2=4200 Дж/кг*С

L=2.3*10^6 Дж/кг

m3 - ?

________________________

Розв'язання:

Рівняння теплового балансу  Q1 +Q2 +Q3 +Q4 =0

c1m1(T-T1) +c2m2(T-T1) + m3 (-L +c2(T-T2)) = 0

m3 = -  (T-T1)( c1m1 +c2m2 )  /  (-L +c2(T-T2))

m3 = -  (60-35) ( 400*0.150 +4200*0.300 )  / (- 2.3*10^6 +4200(60-100)) =0.01337 =13.4 г

Відповідь:  13.4 г

≤(°ω°)≥