6.6. Тіло, підвішене на пружині, здійснює вертикальні коливання iз частотою 20 Гц Який шлях пройде

це тіло за 5 хв, якщо амплітуда коливань пружини становить 1 см? ДАЮ 35 БАЛІВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Малько Віка.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі, спочатку перетворимо частоту в період коливань:

Частота (f) = 20 Гц

Період (T) = 1 / Частота

T = 1 / 20 = 0.05 секунд

Знаючи період коливань, ми можемо використовувати формулу для амплітудних коливань, щоб знайти шлях (S), пройдений тілом за один період коливань:

S = Амплітуда x 2

Амплітуда у нас 1 см, але для обчислень потрібно перевести її в метри:

Амплітуда = 1 см = 0.01 метр

S = 0.01 м x 2 = 0.02 м

Отже, за один період коливань тіло проходить 0.02 метра.

Тепер ми можемо знайти шлях, пройдений тілом за 5 хвилин (або 300 секунд), розділивши цей час на період коливань та помноживши на шлях за один період:

Шлях = Кількість періодів x Шлях за один період

Кількість періодів = 300 с / 0.05 с/період = 6000 періодів

Шлях = 6000 x 0.02 м = 120 метрів

Таким чином, тіло пройде 120 метрів за 5 хвилин.