У плавильній печі для нагрівання 300 кг міді від 13°C до 1083°C витратили 43кг кам’яного вугілля.

Визначити ККД цієї печі, якщо питома теплота згоряння вугілля 30·10^6 Дж/кг, а питома теплоємність міді 380 Дж/(кг·К).

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеенкова Мария.

Спочатку знайдемо кількість теплоти, яку необхідно передати для нагрівання міді з 13°C до 1083°C:

Q = m * c * ΔT

де m - маса міді, c - питома теплоємність міді, ΔT - зміна температури

m = 300 кг

c = 380 Дж/(кг·К)

ΔT = (1083 - 13)°C = 1070 К

Q = 300 * 380 * 1070 = 114540000 Дж

Тепер знайдемо кількість теплоти, яку може виділити 43 кг кам'яного вугілля:

q = m * Qв

де m - маса вугілля, Qв - питома теплота згоряння вугілля

m = 43 кг

Qв = 30·10^6 Дж/кг

q = 43 * 30·10^6 = 1290000000 Дж

ККД плавильної печі визначається як відношення кількості теплоти, яку вдалося передати міді, до кількості теплоти, яку виділило вугілля:

η = Q / q = 114540000 / 1290000000 ≈ 0.0888 = 8.88%

Отже, ККД цієї плавильної печі становить близько 8.88%.