Визначте ККД атомної станції, якщо загальна теплова потужність її блоків становить 4 ГВт і кожну

секунду електростанція виробляє 1 ГДж енергії.

Ответы на вопрос

Отвечает Бессмертный Артём.

Ответ:

ККД (коефіцієнт корисної дії) атомної станції визначається як відношення виробленої корисної енергії до всієї спожитої енергії. Тобто, формула для обчислення ККД буде наступною:

ККД = (вироблена корисна енергія / всієї спожита енергія) * 100%

За умовою задачі, електростанція виробляє 1 ГДж енергії кожну секунду, а загальна теплова потужність її блоків становить 4 ГВт. Оскільки потужність вимірюється в джоулях на секунду (Дж/с), а відповідно ГВт = 10^9 Вт, то можемо скористатися наступними перетвореннями одиниць:

4 ГВт = 4 * 10^9 Вт = 4 * 10^9 Дж/с

Тепер можемо обчислити кількість виробленої енергії за одну секунду:

Вироблена енергія = 1 ГДж/с = 10^9 Дж/с

Тоді ККД атомної станції буде:

ККД = (10^9 Дж/с / 4 * 10^9 Дж/с) * 100% = 25%

Отже, ККД атомної станції складає 25%.