Відстань між предметом та його зображенням у розсіювальній лінзі 1=5 см,а збільшення Г=0,5 .

Визначити фокусну відстань F та оптичну силу

Ответы на вопрос

Отвечает На Миша.

Ответ:

З формули збільшення маємо: Г = -1 / (1 - 1/F)

Підставляючи дані: 0,5 = -1 / (1 - 1/F)

Перевертаємо формулу: 1/(2Г) = 1 - 1/F

1/F = 1 - 1/(2Г)

Переносимо 1/ (2Г) на ліву сторону: 1/F + 1 / (2Г) = 1

Тоді F = 1 / (1/F + 1/(2Г))

Підставляємо дані: F = 1 / (1/0,05 + 1/(2*0,5))

Спрощуємо: F = 1 / (20 + 1)

Отримаємо: F = 1 / 21 = 0,0476 м

Оптична сила обчислюється як О = 1 / F

О = 1 / 0,0476 = 21 дптр (діоптрія)