Яку масу льоду, узятого за температури 0°С, можна перетворити на воду, темпера- тура якої 100 °С,

за допомогою 200 г водяної пари за температури 100°С? Втрата- ми теплоти знехтуй. срочно!!! дам 50 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Самойлова Лиза.

Спершу знайдемо кількість теплоти, необхідну для нагрівання льоду від 0°C до 100°C. Для цього використаємо формулу:

Q1 = m * C1 * ΔT1,

де:

- Q1 - кількість теплоти,

- m - маса льоду,

- C1 - специфічна теплоємність льоду (приблизно 2.09 Дж/(г°C)),

- ΔT1 - зміна температури (100°C - 0°C = 100°C).

Тепер знайдемо кількість теплоти, необхідну для плавлення льоду. Для цього використаємо формулу:

Q2 = m * L,

де:

- Q2 - кількість теплоти,

- L - тепло плавлення льоду (приблизно 334 Дж/г).

Зараз нам потрібно знайти кількість теплоти, необхідну для перетворення водяної пари в рідину. Виходячи з рівняння Клапейрона:

Q3 = m * ΔHvap,

де:

- Q3 - кількість теплоти,

- m - маса водяної пари,

- ΔHvap - тепло пароутворення води (приблизно 40.7 кДж/моль).

Зазвичай, масу водяної пари в грамах переводять в масу в мольх, використовуючи молекулярну масу води (приблизно 18 г/моль):

n = m / M,

де:

- n - кількість молей,

- M - молекулярна маса води.

Нарешті, знайдемо кількість теплоти, яку виділять водяна пара, конденсуючись в рідину:

Q4 = n * ΔHvap.

Якщо Q4 менше або дорівнює сумі Q1 і Q2, то це означає, що ви можете перетворити весь лід на воду за допомогою 200 г водяної пари.

Якщо тобі сподобалась моя відповідь, натисни "Спасибо/Дякую", і відміть як найкраща відповідь ❤️