Яка кількість теплоти виділиться при охолодженні 5 л води від 80С до 20С?


Ответы на вопрос

Отвечает Лепа Иван.

Ответ:

Для розрахунку кількості теплоти, яка виділиться при охолодженні 5 літрів води від 80°C до 20°C, вам може знадобитися формула для обчислення теплообміну. Вода має специфічну теплоємність, яка становить близько 4.18 Дж/(г°C) при кімнатній температурі.

Спершу, давайте переведемо об'єм води в грами. 1 літр води має масу близько 1000 грамів, отже, 5 літрів = 5000 грамів.

Тепер ми можемо використати формулу:

Q = m * c * ΔT

де:

Q - кількість теплоти (в джоулях)

m - маса (в грамах)

c - специфічна теплоємність (в Дж/(г°C))

ΔT - зміна температури (в °C)

ΔT = 80°C - 20°C = 60°C

Підставимо значення в формулу:

Q = 5000 г * 4.18 Дж/(г°C) * 60°C = 1254000 Дж або 1254 кДж.

Отже, при охолодженні 5 літрів води від 80°C до 20°C виділиться приблизно 1254 кілоджоулів теплоти.

Отвечает Лузанова Мария.

Ответ:

Для розрахунку кількості теплоти виділеної під час охолодження води, ми можемо використовувати рівняння:

Q = m * c * ΔT

де:

- Q - кількість теплоти (в джоулях)

- m - маса речовини (в кілограмах)

- c - питома теплоємність (в джоулях на кілограм на градус Цельсія)

- ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія)

Для води питома теплоємність приблизно дорівнює 4,186 Дж/(г°C).

Спочатку переведемо об'єм води з літрів до кілограмів, використовуючи її щільність. Приблизна щільність води - 1 кг/л.

Маса води (m) = об'єм води (V) * щільність води (1 кг/л)

Маса води (m) = 5 л * 1 кг/л = 5 кг.

Тепер, ми можемо розрахувати кількість теплоти:

Q = m * c * ΔT

Q = 5 кг * 4,186 Дж/(г°C) * (20°C - 80°C)

Q = 5 кг * 4,186 Дж/(г°C) * (-60°C)

Зараз, обчислимо вираз:

Q = -1251,6 Дж

Отже, під час охолодження 5 л води від 80°C до 20°C виділиться кількість теплоти приблизно -1251,6 Дж (з негативним знаком, оскільки теплота видаляється під час охолодження).