Математичний маятник здійснює косинусоїдальні коливання з амплітудою 3 см. Визначити змiщення

маятника через 1/6-Т від початку коливань, якщо початкова фаза дорівнює нулю. 1. 3 см. 2. 1,5 см. 3. 2 см. 4. 1 см. Землі Якою повинна бути довжина

Ответы на вопрос

Отвечает Аширбек Нариман.
Відповідь: **2 см**

Зв'язок між зміщенням маятника, часом і амплітудою визначається формулою:

```
x = A * sin(wt + phi)
```

де:

* x - зміщення маятника
* A - амплітуда коливань
* w - циклічна частота коливань
* t - час
* phi - початкова фаза

Оскільки початкова фаза дорівнює нулю, то формула спрощується до:

```
x = A * sin(wt)
```

Звідси:

```
x = 3 * sin(w * 1/6T)
```

Для того, щоб визначити значення sin(w * 1/6T), необхідно визначити значення циклічної частоти w. Циклична частота коливань математичного маятника визначається формулою:

```
w = sqrt(g/l)
```

де:

* g - прискорення вільного падіння
* l - довжина маятника

Прискорення вільного падіння на поверхні Землі становить 9,8 м/с^2. Для того, щоб отримати значення циклічної частоти, підставимо значення g в формулу:

```
w = sqrt(9,8 м/с^2 / l)
```

Значення довжини маятника l нам невідомо, тому підставимо в формулу довільне значення. Наприклад, l = 1 м. Тоді циклічна частота буде дорівнювати:

```
w = sqrt(9,8 м/с^2 / 1 м) = 3,13 м/с^2
```

Підставимо значення циклічної частоти w в формулу для зміщення маятника:

```
x = 3 * sin(3,13 м/с^2 * 1/6T)
```

Оскільки час t в даному випадку дорівнює 1/6 періоду коливань, то sin(3,13 м/с^2 * 1/6T) = sin(0,523) = 0,707

Отже, зміщення маятника через 1/6 періоду коливань дорівнює:

```
x = 3 * 0,707 = 2 см
```

Відповідь: **2 см**

@studyworkss - Тг канал. Приєднуйся, тут тобі допоможуть вирішити всі завдання які буде потрібно