Стріла випущена з лука вертикально вгору зі швидкістю 35м/с. Визначте максимальну висоту підйому

стріли

Ответы на вопрос

Отвечает Депутат Абу.

Для визначення максимальної висоти підйому стріли можна використати закон збереження енергії. За цим законом, кінетична енергія стріли на початку польоту (коли її швидкість максимальна) дорівнює потенційній енергії стріли на максимальній висоті підйому.

Кінетична енергія стріли на початку польоту може бути обчислена за формулою:

КЕ = (1/2) * m * v^2,

де КЕ - кінетична енергія, m - маса стріли, v - швидкість стріли.

Потенційна енергія стріли на максимальній висоті підйому може бути обчислена за формулою:

ПЕ = m * g * h,

де ПЕ - потенційна енергія, m - маса стріли, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с^2), h - висота підйому.

Оскільки за законом збереження енергії КЕ = ПЕ, то можна записати:

(1/2) * m * v^2 = m * g * h.

Масу стріли (m) можна скоротити з обох боків рівняння, і отримаємо:

(1/2) * v^2 = g * h.

Тепер можемо виразити висоту підйому (h):

h = (1/2) * v^2 / g.

Підставляючи дані з умови задачі (швидкість v = 35 м/с, прискорення вільного падіння g = 9.8 м/с^2), отримаємо:

h = (1/2) * (35 м/с)^2 / 9.8 м/с^2.

Обчислюємо це вираз:

h = (1/2) * 1225 м^2/с^2 / 9.8 м/с^2,

h = 612.5 м^2/с^2 / 9.8 м/с^2,

h ≈ 62.55 м.

Таким чином, максимальна висота підйому стріли становить приблизно 62.55 метрів.:

Пояснення:

Отвечает Сайлаубеков Даниал.
Ви вже знаєте, що початкова швидкість (u) дорівнює 35 м/с (позитивне значення, оскільки вона вказана вгору), і ми хочемо знайти максимальну висоту підйому (h). Треба враховувати, що гравітація прискоренням вільного падіння і діє вниз, тому ми використовуємо g = 9.81 м/с².

Ми можемо використовувати рівняння для визначення максимальної висоти підйому:

h = (u² / (2g))

h = (35 м/с)² / (2 * 9.81 м/с²)

h ≈ 62.65 метра

Отже, максимальна висота підйому стріли становить приблизно 62.65 метра.