СРОЧНО даю 20 баллов!!!!!!!! На скільки зміниться температура води у склянці, якщо їй передати

кількість теплоти, що дорівнює 95,4 Дж? Місткість склянки 136,2 см3. (питома теплоємність води c = 4200 Дж/(кг∙℃), густина води ρ =1000 кг/м3).

Ответы на вопрос

Отвечает Жигимонт Анна.

Для того, щоб знайти зміну температури води, ми можемо скористатися формулою:

ΔT = Q / mc

де:

ΔT - зміна температури

Q - кількість теплоти, передана воді

m - маса води

c - питома теплоємність води

Щоб знайти масу води, ми можемо скористатися формулою:

m = ρ * V

де:

m - маса води

ρ - густина води

V - об'єм води

Отже, спочатку ми знаходимо масу води:

m = 1000 кг/м3 * 136,2 см3 / 1000 см3/м3 = 136,2 кг

Тепер ми можемо знайти зміну температури:

ΔT = 95,4 Дж / 136,2 кг * 4200 Дж/(кг∙℃) = 0,22 ℃

Отже, температура води зміниться на 0,22 ℃.

Відповідь: 0,22 ℃.

Розрахунок можна виконати також, скориставшись наступним алгоритмом:

Перетворіть об'єм води в м³: 136,2 см³ / 1000 см³/м³ = 0,1362 м³

Помножте об'єм на густину, щоб знайти масу води: 0,1362 м³ * 1000 кг/м³ = 136,2 кг

Помножте кількість теплоти на масу води, щоб знайти кількість теплоти, що виділилася в одиниці маси: 95,4 Дж / 136,2 кг = 0,71 Дж/кг

Поділіть кількість теплоти, що виділилася в одиниці маси, на питому теплоємність води, щоб знайти зміну температури: 0,71 Дж/кг / 4200 Дж/(кг∙℃) = 0,002 ℃

Збільште зміну температури на 1, щоб отримати значення в градусах Цельсія: 0,002 ℃ + 1 ℃ = 0,22 ℃

Відповідь: 0,22 ℃.