Скільки холодної води за температури 8°С потрібно додати до 80 л гарячої води за температури 90°С

щоб приготувати ванну з температурою води 30°С

Ответы на вопрос

Отвечает Лис Макс.

Ответ:

Щоб розв'язати це завдання, використаємо формулу теплового балансу:

м1 * c1 * (T1 - T) = м2 * c2 * (T - T2),

де м1 - маса гарячої води, c1 - питома теплоємність гарячої води, T1 - початкова температура гарячої води, T - шукана температура, м2 - маса холодної води, c2 - питома теплоємність холодної води, T2 - кінцева температура.

За умовою задачі:

м1 = 80 л = 80000 г,

c1 = 4.186 Дж/(г*°C) (питома теплоємність води),

T1 = 90°C,

T2 = 8°C,

T = 30°C.

Підставляємо значення в формулу:

80000 * 4.186 * (90 - 30) = м2 * 4.186 * (30 - 8).

Звідси можемо спростити рівняння:

80000 * 4.186 * (90 - 30) = м2 * 4.186 * (30 - 8).

Розв'язуємо рівняння відносно м2:

80000 * 4.186 * (90 - 30) / (30 - 8) = м2.

Отримуємо:

м2 ≈ 80000 * 4.186 * (90 - 30) / (30 - 8) ≈ 80000 * 4.186 * 60 / 22 ≈ 720000 г.

Отже, щоб приготувати ванну з температурою води 30°C, потрібно додати приблизно 720000 г холодної води за температури 8°C до 80 л гарячої води за температури 90°C.

Объяснение:

ось