ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! 1. Лифт в начале движения имеет ускорение 0,5 м/с. Определите вес человека,

массой 60 кг в кабине лифта при подъеме. 2. Тело, массой 500 г вызвало удлинение нити на 0,6 мм. Определите жесткость нити. 3. Чтобы оторваться от земли самолет, массой 30 т, должен двигаться с ускорением 2,5 м/с^2. Определите силу тяги двигателей, если коэффициент трения 0,3.

Ответы на вопрос

Отвечает Карвига Елизавета.
1. Вага чоловіка в кабіні ліфта дорівнює силі тяжіння, що діє на нього. Успішно використовуючи другий закон Ньютона, сила, що діє на тіло, дорівнює масі помноженій на прискорення.
Також ми знаємо, що маса чоловіка дорівнює 60 кг. Прискорення ліфта дорівнює 0,5 м/с².
Тоді сила тяжіння на чоловіка дорівнює:
F = m * a = 60 кг * 0,5 м/с² = 30 Н

Отже, вага чоловіка в кабіні лифта дорівнює 30 Н.

2. Жорсткість нитки можна визначити використовуючи закон Гука, який стверджує, що сила, яку нитка здатна терпіти, пропорційна її подовженню. Це виражається у формулі:

F = k * x

Де F - сила, що діє на нитку, k - жорсткість нитки та x - подовження нитки. Ми знаємо, що тіло масою 500 г підвішене на нитці, підводець нитки зміщується на 0,6 мм. Тоді:

F = m * g = 0,5 кг * 9,8 м/c² = 4,9 Н
x = 0,6 мм = 0,0006 м

Тоді к можна знайти з формули:

k = F / x = 4,9 Н / 0,0006 м = 8166,7 Н/м

Отже, жорсткість нитки дорівнює 8166,7 Н/м.

3. Сила тяги двигателів на самолеті дорівнює силі, необхідній, щоб перебороти силу тяжіння, а також силу опору повітря та силу тертя.

Ми знаємо, що маса самолета дорівнює 30 т (або 30000 кг), а прискорення дорівнює 2,5 м/с², а коефіцієнт тертя між самолетом та землею дорівнює 0,3.
Сила тяжіння на самолеті дорівнює масі помноженій на прискорення:

Fтяж = m * a = 30000 кг * 2,5 м/с² = 75000 Н

Сила тертя дорівнює коефіцієнту тертя, помноженому на силу тяжіння:

Fтерт = μ * Fтяж = 0,3 * 75000 Н = 22500 Н

Отже, сила тяги двигателів дорівнює:

Fтяг = Fтяж + Fтерт = 75000 Н + 22500 Н = 97500 Н