У ХVІІ столітті англійський купець розповів київському купцеві, що в Англії один кубічний дюйм

золота має масу 0,7 фунтів. Київський купець відповів йому, що коли довжину вимірювати в аршинах, масу в пудах, то один аршин кубічний буде мати масу т. Яке значення маси отримав київський купець? Примітка: 1 фунт = 453,59 г, 1 дюйм 25,4 мм. 1 сажень = 3 аршин = 213,36 см, 1 пуд = 16,38 кг.?

Ответы на вопрос

Отвечает Вековищева Лилия.

Відповідь:

Спочатку переведемо масу одного кубічного дюйма золота з фунтів до грамів:

1 фунт = 453.59 грамів

0.7 фунтів = 0.7 * 453.59 грамів = 317.513 грамів

Тепер знайдемо об'єм кубічного аршина:

1 аршин = 213.36 см

1 сажень = 3 аршини = 3 * 213.36 см = 640.08 см

Об'єм кубічного аршина буде:

640.08 см * 640.08 см * 640.08 см = 26214428.9 см³

Тепер, знаючи масу одного кубічного дюйма і об'єм кубічного аршина, знайдемо масу одного кубічного аршина:

Маса = (Маса одного кубічного дюйма) * (Об'єм кубічного аршина)

Маса = 317.513 г * 26214428.9 см³ = 8,279,451,556.4 г

Тепер переведемо масу в пуди:

1 пуд = 16.38 кг = 16.38 * 1000 г = 16380 г

Отже, маса одного аршина кубічного буде:

Маса = 8,279,451,556.4 г / 16380 г/пуд = 504,901.56 пудів

Отже, маса одного кубічного аршина приблизно 504.9 пудів.