Куля летіла зі швидкістю 100 м/с та під час удару нагрілося на 8°С. Яка питома теплоємність кулі,

якщо 80% її механічної енергіївитратилося на нагрівання?

Ответы на вопрос

Отвечает Блохин Илья.

Ответ:

Добре, давайте розрахуємо питому теплоємність кулі.

Знаємо, що швидкість кулі складає 100 м/с, і воно втрачає 80% механічної енергії на нагрівання.

По-перше, знайдемо енергію руху кулі: E = (1/2) * m * v^2, де m - маса кулі, v - швидкість кулі.

По-друге, знайдемо кількість тепла, яка нагріває кулю: Q = C * m * ΔT, де C - питома теплоємність кулі, ΔT - зміна температури.

Ми знаємо, що 80% енергії витрачено на нагрівання, тому можна скласти рівняння:

0.8 * E = Q

Тепер підставимо відповідні значення:

0.8 * ((1/2) * m * v^2) = C * m * ΔT

Спростимо рівняння та знайдемо питому теплоємність:

C = (0.8 * ((1/2) * m * v^2)) / (m * ΔT)

C = 0.4 * (v^2 / ΔT)

Отже, питома теплоємність кулі буде 0.4 * (100^2 / 8).

Розраховуючи це, отримаємо значення питомої теплоємності кулі.