У дві склянки налито по 200 г води при 80°С. У воду одночасно опустили в пер- шу склянку 50 г

алюмінію при 5°С, а у другу 50 г свинцю при 5°С. У якій склянці встановиться нижча температура? На скільки градусів?

Ответы на вопрос

Отвечает Бойков Виктор.

Ответ:

Для першої склянки (вода + алюміній):

200 г 4.18 Дж/(г·°С) (T - 80°С) = 50 г 0.9 Дж/(г·°С) (80°С - 5°С)

Звідси отримуємо:

836(T - 80) = 2025(75)

836T - 66880 = 151875

836T = 218755

T ≈ 261.7°С

Для другої склянки (вода + свинець):

200 г 4.18 Дж/(г·°С) (T - 80°С) = 50 г 0.13 Дж/(г·°С) (80°С - 5°С)

Отримуємо:

836(T - 80) = 32.5(75)

836T - 66880 = 2437.5

836T = 69317.5

T ≈ 82.85°С

Отже, в другій склянці (вода + свинець) встановиться нижча температура, приблизно 82.85°С, що на 2.15°С нижче, ніж температура в першій склянці.