З якого металу виготовлена деталь масою 750 г., якщо для її нагрівання від 20 °C до 260 °C потрібно

надати 45 кДж теплоти?​

Ответы на вопрос

Отвечает Аблеева Ксения.
Для визначення, з якого металу виготовлена деталь, можна використовувати закон збереження енергії. Теплова потужність (Q) потрібна для нагрівання тіла може бути обчислена за формулою:

Q = m * c * ΔT,

де:
Q - теплота,
m - маса тіла,
c - специфічна теплоємність металу,
ΔT - зміна температури (різниця між початковою і кінцевою температурою).

Ми знаємо, що Q = 45 кДж (або 45000 Дж), m = 750 г (або 0,75 кг), ΔT = 260 °C - 20 °C = 240 °C.

Тепер можемо обчислити специфічну теплоємність (c) металу:

45000 Дж = 0,75 кг * c * 240 °C.

c = (45000 Дж) / (0,75 кг * 240 °C) ≈ 250 J/(kg·°C).

Специфічна теплоємність близька до значення для алюмінію. Таким чином, деталь могла бути виготовлена з алюмінію.
Отвечает Семенко Алина.

Ответ:

250Дж/кг°С

Объяснение:

Дано:

m=750г=0,75кг

∆t=260-20=240°C

Q=45кДж=45000Дж

с-?

Q=cm∆t=>

c=Q/(m∆t)=45000/(0,75*240)=250Дж/кг°С