Порівняти тиск світла, який воно чинить на ідеально білу та ідеально чорну поверхні за інших

однакових умов.Порівняти тиск світла, який воно чинить на ідеально білу та ідеально чорну поверхні за інших однакових умов.

Ответы на вопрос

Отвечает Махова Катя.

За однакових умов тиск світла на ідеально білу поверхню удвічі більший, ніж на ідеально чорну. Це пояснюється тим, що біла поверхня відбиває всі фотони, які на неї падають, а чорна поверхня поглинає їх. При відбитті фотони змінюють свій імпульс на протилежний, а тому передають тілу вдвічі більший імпульс, ніж при поглинанні. Тиск світла можна визначити за формулою:

P=(1+R)\frac{I}{c}

де P - тиск світла, R - коефіцієнт відбиття, I - потік світлової енергії, c - швидкість світла. Для ідеально білої поверхні R=1, а для ідеально чорної R=0

Отже,

Pб=2\frac{I}{c}

Pч=\frac{I}{c}

Як бачимо,

Pб=2Pч