1. Көлемі 5 л керосин толық жанғанда бөлінетін энергияны есептеңдер. p=800 кг/м3; q = 43МДж/кг)

бы'трейй перемена 13:55​

Ответы на вопрос

Отвечает Печенькин Рома.

Ответ:Керосин бөлінетін энергиясын есептеу үшін энергия теоремасын пайдалана аласыз:

E = m * V * q,

де:

E - керосиннің энергиясы (МДж),

m - масса (кілограмда),

V - қорытынды керосиннің қасиеттерімен (м³),

q - питома теплоёмкілік (МДж/кг).

Керосиндің көлемін тауып, оны массаларға айлау қажет. Массаңызды табу үшін керосин мөлшерінде ұсыныңыз. Керосин мөлшерінде касірікті келесі тәсілге айналдырыңыз:

1 л = 0.001 м³ (1 литрді 1 м³-ге қосқанда),

5 л = 5 * 0.001 м³ = 0.005 м³.

Керосиннің массасын есептеу үшін плотностасын пайдаланамыз:

p = m / V,

m = p * V.

Солай болса, m = 800 кг/м³ * 0.005 м³ = 4 кг.

Содан кейін, энергиясын есептеу үшін формулаға мәндерді енгіземіз:

E = m * V * q,

E = 4 кг * 0.005 м³ * 43 МДж/кг.

Көлемі 5 л керосин толық жанғанда бөлінген энергия:

E = 4 кг * 0.005 м³ * 43 МДж/кг = 8.6 МДж.

Содан, керосин толық жанғанда бөлінген энергия 8.6 МДж.

Объяснение: