Визначте жорсткість пружини динамометра, якщо під дією сили 27 Н вона видовжилась на 9 см. На

скільки видовжиться пружина під навантаженням 18 Н?

Ответы на вопрос

Отвечает Лебрет Валерия.

Ответ:

Для визначення жорсткості пружини (константи пружності), вам потрібно використовувати закон Гука:

F = k * x,

де F - сила, k - жорсткість пружини (що ми шукаємо), x - видовження пружини.

Маємо дані:

- F1 = 27 Н (сила).

- x1 = 9 см = 0,09 м (видовження).

Ми хочемо знати жорсткість пружини (k). Підставимо відомі значення в рівняння:

27 Н = k * 0,09 м.

Тепер вирішимо рівняння відносно k:

k = 27 Н / 0,09 м = 300 Н/м.

Отже, жорсткість пружини дорівнює 300 Н/м.

Тепер, коли ми вже знаємо жорсткість пружини, ми можемо використовувати її для визначення видовження пружини при інших силах. Наприклад, для сили 18 Н:

F2 = k * x2,

де F2 = 18 Н (нова сила, x2 - нове видовження).

Підставимо жорсткість пружини (k = 300 Н/м) і F2 = 18 Н:

18 Н = 300 Н/м * x2.

Тепер вирішимо рівняння відносно x2:

x2 = 18 Н / (300 Н/м) = 0,06 м = 6 см.

Отже, при силі 18 Н пружина видовжиться на 6 см.