Визначте ЕРС і внутрішній опір джерела струму, якщо відомо, що при потужності в зовнішньому колі

8,32 Вт сила струму 0,8 А. Після зміни зовнішнього опору потужність в зовнішньому колі 11,52 Вт, а сила струму 1,2 А.

Ответы на вопрос

Отвечает Балобанова Таня.

Ответ: 12В; 2 Ом

Объяснение:

Дано:

Р1=8,32Вт

I1=0,8А

Р2=11,52Вт

I2=1,2А

-----------------

E-?; r-?

Согласно закона Ома для полной цепи:

I=E/(R+r)

Отсюда:

E=IR+Ir=U+Ir

U1=P1/I1=8,32/0,8=10,4В

U2=P2/I2=11,52/1,2=9,6А

ЭДС источника постоянная, внутреннее сопротивление тоже постоянное. Значит:

U1+I1*r=U2+I2*r

Подставим числовые значения:

10,4+0,8*r=9,6+1,2*r

0,4r=0,8

r=2 Ом

E=U1+I1*r=10,4+0,8*2=12В