Об'єм ідеального газу збільшили у 3,5 рази, а його абсолютну температуру - на 70%. Визначте, як і

на скільки відсотків змінився тиск газу. допоможіть будь ласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Тароев Максим.

Объяснение:

Змінимо об'єм і температуру газу:

1. Об'єм збільшено у 3,5 рази, отже, новий об'єм - це 3,5 раза старий об'єм.

2. Температура збільшена на 70%, отже, нова температура - це 1,7 раза стара температура.

Закон Бойля-Маріотта каже, що тиск газу пропорційний відношенню об'єму до температури (P1 * V1 / T1 = P2 * V2 / T2).

Якщо ми позначимо початковий тиск як P1, новий тиск як P2, старий об'єм як V1, новий об'єм як V2, стару температуру як T1 і нову температуру як T2, то маємо:

P1 * V1 / T1 = P2 * V2 / T2

Підставимо значення, які ми знаємо (V2 = 3,5 * V1, T2 = 1,7 * T1):

P1 * V1 / T1 = P2 * (3,5 * V1) / (1,7 * T1)

Після спрощень отримаємо:

P2 = P1 * (3,5/1,7)

Розрахуємо це значення:

P2 = P1 * 2,0588

Отже, тиск газу збільшився на приблизно 105,88%, що означає, що тиск збільшився на близько 5,88 разів або на 488,24%.