Конденсатор заряджений до напруги 80 В замикають на конденсатор ємності 60 мкФ заряджений до

напруги 16 В різнойменними пластинами. Після з'єднання на пластинах конденсаторів встановилась напруга 20 В. Яка ємність першого конденсатора ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Соболюк Валера.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі можна скористатися законом збереження заряду для конденсаторів:

Q1 = C1 * U1 (1)

Q2 = C2 * U2 (2)

Q1 + Q2 = (C1 + C2) * U (3)

де:

Q1 - заряд першого конденсатора

C1 - ємність першого конденсатора

U1 - напруга першого конденсатора

Q2 - заряд другого конденсатора

C2 - ємність другого конденсатора

U2 - напруга другого конденсатора

U - напруга після з'єднання

За умовою задачі відомо, що:

U1 = 80 В

C2 = 60 мкФ = 0.000060 Ф

U2 = 16 В

U = 20 В

Тепер ми можемо використовувати ці дані, щоб знайти значення зарядів Q1 та Q2, а потім визначити ємність C1:

З (1) маємо: Q1 = C1 * U1 = C1 * 80 В

З (2) маємо: Q2 = C2 * U2 = 0.000060 Ф * 16 В = 0.000960 Кл

З (3) маємо: Q1 + Q2 = (C1 + 0.000060 Ф) * 20 В

Підставимо значення Q1 і Q2 з попередніх рівнянь:

C1 * 80 В + 0.000960 Кл = (C1 + 0.000060 Ф) * 20 В

Розкриємо дужки та спростимо рівняння:

80C1 + 0.000960 = 20C1 + 0.001200

Приберемо 20C1 з лівого боку та 0.000960 з правого боку:

80C1 - 20C1 = 0.001200 - 0.000960

60C1 = 0.000240

Тепер поділимо обидві сторони на 60, щоб знайти C1:

C1 = 0.000240 / 60 = 0.000004 Ф = 4 мкФ

Відповідь: ємність першого конденсатора дорівнює 4 мікрофарадам.