ККД двигуна внутрішнього згоряння становить 18% при температурі згоряння 825°C, температура

відхідних газів 325°С. на скільки ККД двигуна менший від ККД ідеальної машини? повний розвʼязок

Ответы на вопрос

Отвечает Қуандық Арай.

Ответ:

Для розрахунку використаємо формулу для ККД ідеальної машини:

η_ідеал = 1 - (T_відх - T_згор) / (T_відх - T_ніль), де

η_ідеал - ККД ідеальної машини,

T_відх - температура відвалу газів,

T_згор - температура згоряння,

T_ніль - температура навколишнього середовища.

Температура навколишнього середовища може бути прийнята рівною 25°C (або 298K).

Таким чином, підставляючи відповідні значення, отримуємо:

η_ідеал = 1 - (325 - 825) / (325 - 298)

η_ідеал = 1 - 500 / 27

η_ідеал = 1 - 18.52...

η_ідеал ≈ 0.815 (або 81.5%)

ККД двигуна внутрішнього згоряння в даному випадку становить 18% (або 0.18).

Тоді ККД двигуна відносно ідеальної машини буде:

ККД_відносно_ідеал = ККД_двиг / η_ідеал

ККД_відносно_ідеал = 0.18 / 0.815

ККД_відносно_ідеал ≈ 0.221 (або 22.1%)

Отже, ККД двигуна внутрішнього згоряння менший від ККД ідеальної машини приблизно на 77.9%.

Объяснение: