Розрахувати частоту сигналу, якщо ручка коефіцієнта розгортки осцилографа С1-73 знаходиться в

положенні «5 ms/дел», а період займає 4 поділки.

Ответы на вопрос

Отвечает Стороженко Юлия.

Щоб розрахувати частоту сигналу на осцилографі, вам потрібно використовувати наступну формулу:

Частота (f) = 1 / Період (T)

У вашому випадку ручка коефіцієнта розгортки налаштована на "5 ms/дел", що означає, що один поділ на осцилографі відповідає 5 мілісекундам (0.005 секунд). Період займає 4 поділки, отже, період T = 4 * 5 мілісекунд = 20 мілісекунд.

Тепер розрахуємо частоту сигналу:

f = 1 / T = 1 / (20 мілісекунд) = 50 герц (Гц)

Отже, частота сигналу становить 50 герц.